Všehochuť - Skvělý nástroj na správu projektů. To je Trello


matej.zelinka@gmail.com
+420 602 422 821

facebooktwitterinstagramlinkedin

Skvělý nástroj na správu projektů. To je TrelloZnáte Trello? Za mě je to jedna z nejlepších aplikací pro správu projektů. Používáme ho v radě našeho spolku nebo nám je aktuálně užitečný při plánování svatby.

Znám ho už delší dobu, ale na chuť jsem mu přišel až teď. Trello je skvělý nástroj, jak mít své projekty pěkně a přehledně zpracované. A díky mobilní aplikaci i vždy po ruce.

Prvním krokem k jeho užívání je registrace. Díky ní získáte základní verzi, která umožňuje vytváření nekonečného množství nástěnek.

Každou nástěnku si můžete libovolně pojmenovat, přiřadit ji určitou barvu (včetně obrázkových pozadí), přidat k ní členy, sdílet ji,...

V jednotlivých nástěnkách pak používáte další členění na sloupce a karty. Jejich pořadí můžete libovolně měnit a karty přehazovat mezi sloupci.

Karty mají spoustu užitečných funkcí. Jmenuji mnou nejvíce využívané zaškrtávací seznamy, barevné štítkování nebo přiřazování členům týmu. Skvělé je i vkládání příloh nebo samotné komentáře. Díky nim se může každý čen vyjádřit a máte to vše na jednom místě.

Metodologie Kanban, ze které Trello vychází, využívá různě pojmenované sloupce. Popišme si to na zjednodušeném příkladu: Jsem redaktor a píšu článek.
Mám nápad na článek, dám do prvního sloupce návrh, jakmile na článku začnu pracovat, přesunu jej do dalšího sloupce rozpracováno, když je článek hotov, přesunu ho dál do sloupce hotové. Zde si ho přebírá kolega, který provede korekturu a vloží ho do sloupce schválené a po otištění v novinách je ve sloupci vydané, kde jeho cesta končí.

Vidíte jak jednoduché a efektivní to může být.

Trello mě vážně zaujalo a doporučuji ho všem, kteří mají rádi pořádek ve věcech. Dokáže vám i kolegům ulehčit spoustu práce a dodá společnému projektu přehled. A to nejlepší je, že je zdarma.

Diskuse pro článek Skvělý nástroj na správu projektů. To je Trello:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


smt skuteč
hudební skuteč
chrudimka
altus
czech hardcore jumpers