Všehochuť - Léto splněných snů


matej.zelinka@gmail.com
+420 602 422 821

facebooktwitterinstagramlinkedin

Léto splněných snůZa poslední tři roky jsem dost cestoval a tím si splnil hned několik snů. Londýn, New York, Dominikána. O letošních prázdninách v tom plnění budu pokračovat. A nejen cestovatelskými sny.

S úderem 30. roku věku jsem chtěl svůj život ubírat jiným směrem. Více se usadit a myslet na budoucnost. Ale nějak se mi to nedaří. Ba naopak se v mém kalendáři objevují nové a nové akce.

Při psaní těchto řádku mi naskočila scéna z HIMYM:
"Můj život je pecka! Peníze, obleky a sex? Tohle jsou slzy štěstí!"

Vždyť tento rok začal jedním ze zmíněných cestovatelských snů - dovolenou v Dominikánské republice. Pokračovat budu v létě cestováním po Evropě, kdy během července navštívím několik států, měst a především hudebních festivalů. Ale pěkně popořadě.


Ještě než dětem začnou prázdniny, zamíříme na Sensation. Nejslavnější světový taneční event se po pěti letech vrátí do pražské O2 areny. Návštěvu tohoto fenoménu jsem plánoval už dříve, ale vždy z toho sešlo. Tentokrát už si to ujít nenechám.

A hned z kraje července začíná poměrně bláznivý maraton. V neděli 2.7. odjíždíme do Slovinska. Říkáte si, proč zrovna tam? Odpověď je jednoduchá - se svým obrovským štěstím jsem vyhrál pobytový zájezd pro 2 osoby na 2 noci do termálních lázní Moravské Toplice včetně plné penze v hodnotě 5 tisíc. Do plánu nám to krásně zapadlo, protože bychom stejně tímto směrem jeli o 2 dny později.


Ze Slovinska se 4.7. přesuneme k sousedům do Maďarska na festival Balaton Sound. Velká pětidenní párty na pláži maďarského jezera, kde se představí špička současné taneční hudební scény. Jmenujme například The Chainsmokers, David Guetta, Dimitri Vegas & Like Mike, Martin Garrix nebo DJ Snake. Z většiny vystupujících mám radost, největší však z Erica Prydze, na kterém jsem v pubertě vyrůstal.

Cestou zpět do ČR se na skok podíváme na Mallorcu. V mailu mi přistála nabídka levných letenek na 10.7. s odletem z Vídně. Stejně bychom přes ni jeli, tak proč toho nevyužít a nestrávit odpoledne koupáním a na pláži.

null
Hned z letiště vyjíždíme nach Berlin. Zde se koná festival Airbeat-One. S potvrzením vystoupení hvězd jako Afrojack, Alan Walker, Dimitri Vegas & Like Mike, Armin van Buuren, Hardwell, Marshmello, Steve Aoki, Tiësto, Timmy Trumpet a W&W je německý festival Airbeat-One připraven na svůj největší line-up v historii. A my u toho nebudeme chybět. Proč taky, když se k výše uvedeným jménům přidal Steve Angello - další splněný DJský sen.

Opět v práci moc dlouho nezůstanu, protože 17.7. odlétáme do Říma. Konečně uvidím Colosseum. Dokonce i v noci. Budeme totiž bydlet hned vedle něho. Kromě památek se těším samozřejmě na pravou italskou pizzu.

Než ale stihneme vstřebat všechny zážitky z Říma, zamíříme do další evropské metropole - Paříže. Do francouzského hlavního města odlétáme 24.7. Doufám, že zde zúročím své čtyři roky studia francouzského jazyka. V travelplanu nechybí Louvre, vítězný oblouk, Notre-Dame a samozřejmě ikonická Eiffelova věž.

null
Z pražského letiště zamíříme rovnou na to hradecké. Od 27.7. se tam totiž koná další ročník Air festivalu. Sice stále čekáme na zveřejnění nějaké hvězdy, ale i tak se tam chystáme, protože ten festival máme rádi.

Na co se také těšíme je tradiční voda. I letos vyrazíme s dalšími 30 lidmi na Vltavu. Výlet v takovém počtu je vždycky plný hlášek, alkoholu a zážitků. Tímto prvním srpnovým víkendem odstartuje ta volnější část našeho léta snů.

null
Ale ani letos nemohu vynechat festival u Máchova jezera. Ještě aby jo, když na letošním Mácháči vystoupí Hardwell a Armin van Buuren. Pořadatelé se toho letos nebáli, ale o tom jsem psal již dříve.

A stejně tak k prázdninám patří rozloučení s létem na Dubové. Víkendové grilování a koupání pomyslně uzavírá léto. Zároveň je to impuls pro naší taneční skupinu, že se zase pustíme do práce na nových sestavách.

Ještě než léto nadobro uzavřeme, strávíme víkend 7.-9.9. na Pálavském vinobraní. Lepší závěr léta, než se sklenkou dobrého vína na mikulovském zámku, si představit neumím.

Sečteno, podtrženo. Léto bude náročné, ale o to více krásné a plné zážitků. Nejen že si splním několik dalších cestovatelských a hudebních snů, především ho strávím v doprovodu mé úžasné Simonky.

Diskuse pro článek Léto splněných snů:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


smt skuteč
hudební skuteč
chrudimka
altus
czech hardcore jumpers